Ana Sayfa / Elektronik Devreler / Anduino Kontrollü Panjur Devresi

Anduino Kontrollü Panjur Devresi

Geri1 of 2İleri

anduino perde

Bugün paylaşacağımız elektronik devre bir çok arkadaşımız tarafından evinde yada ofislerinde kullanmak isteyeceği bir kendin yap projesidir.Elektronik projemizin adı Anduino kontrollü pencere ,panjur devresidir.Bu paylaşacağımız devreyi piyasa’da bulmanız oldukça zordur.Devrenin benzerleri amerikan ve ingiliz firmaları tarafından piyasa’ya sürülmüş benzeri var lakin ülkemizde bu tarz bir sistem geliştiren firma yok.

Lise ve Üniversiteler’de hocaların büyük proje olarak verdiği projelerin başında gelir lakin bu kapsamda bu kadar özellikli proje veren hoca olduğunu sanmıyorum .Genelde uzaktan kumanda aracılığı ile panjur’un açılıp kapanması tarzı proje isterler.Biz öncelikle projemizin özelliklerinden bahsedelim.

5

Anduino kontrollü panjur,pencere devremiz bahar’ın ve yaz’ın yaklaştığı bu günlerde çok işe yarayacağını düşünüyorum . Devre sıcak günlerde panjur’un kapanmasını sağlıyor ve sıcaktan koruyor,Panjur’u yakınlık sensörü aracılığı ile istediğiniz mesafeden açabilir yada kapatabilirsiniz.Güneş battığı veya çalışma konumunuza zarar vermeyeceği konumu ise ldr malzemesi ise sağlayabilirsiniz.İstersenizde hareket sensörü sayesinde panjur’a el sallayarak panjuru açabilirsiniz.

İnternet ortamında bulmanız oldukça zor, heyacan uyandıran bu devreyi paylaşmamızdaki amaç siz değerli kullanıcılarımızn ufkunu bir tık öteye taşımak ve hayal güçlerini canlandırmaya çalışmaktır.

Devremizin Videosu

Geri1 of 2İleri

Yazar

Rasgele Devre

devre görüntüsü

Binary Saat Devresi

Elektronik devresine ilk başladığım zamanlarda üniversite hocamın bana verdiği ilk önemli ödevler arasında yer almaktadır.Devreyi ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Pin It on Pinterest