Anduino Kontrollü Yumurta Boyama Devresi

Geri2 of 2İleri

tasarım

Devremizin tasarımına geçecek olursak eğer devrenin boyutları yukarıdaki şekilde tasarlayabilirsiniz yada kendi kafanıza göre tasarlayıp  uygun bir hale getirebilirsiniz.

Step motorun boyutlarına göre yuva açarsanız devreyi rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Tasarımı hakkında bilginiz yok ise aşağıdaki görüntüdeki boyutlarda hazırlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

tasarım 2

Devrenin tamamladıktan sonra en önemli aşama kısmı olan  tasarım aşamasındaki boyutları yukarıdan bakarak yapabilirsiniz.Bu kısmı detaylı bir şekilde videolu bir şekilde anlatmak isteriz lakin hem ekipman hemde zaman kısıtlaması olmasından dolayı çok aşırı detaylara inemiyorum .Bir elektronikçi elektronik alanında bilgisi kadar el becerisininde olması gerekmektedir.Daha detaylı bir şekilde anlayabilmeniz için  devrenin tamamlanmış görüntüsünde malzemeleri belirtiyorum.

devre 2

Devrenin en önemli aşaması olan anduino yazılımı buradan  indirebilirsiniz.Yumurta üzerine tasarım gerçekleştirebilmek için Inkscape yazılımı buradan indirip kurubilirsiniz.

Devrenin şemasını ve görüntülerini buradan indirebilirsiniz.

Geri2 of 2İleri

Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

One thought on “Anduino Kontrollü Yumurta Boyama Devresi