Ana Sayfa / Basit Devreler / Basit Kablosuz Enerji Transfer Devresi

Basit Kablosuz Enerji Transfer Devresi

Geri1 of 4İleri

Bugün siz değerli arkadaşlarımız için kablosuz enerji transferi nasıl yapılacağını adım adım anlatarak paylaşacaz.Elektronik alanı ile ilgili birisi iseniz ünlü Nikola Tesla’yı bilmeyenimiz yoktur.Tesla’nın yaptığı kablosuz bir şekilde iletişime günümüzde yeni yeni keşfetmeye başladık desek yanlış olmaz.Bu aralar yurt dışında bu işlerle ilgilenen 2-3 firma olduğunu biliyoruz ve büyük yatırımlar ve büyük desteklerin olduğunu görüyoruz.Ülkemizde bu alanla ilgilenen bir çok bilgili kişilerin olduğunun farkındayız lakin Tübitak ve TPE tarafından destek verilmediğinden çoğu yarıda kesip başka işlerle uğraşıyorlar.

elektrik transferi

Bu elektronik devreyi paylaşmamdaki amaç belki dikkatinizi ve beğeninizi çeker bu alana gönül veren arkadaşlarımız olur diye paylaşıyorum . Devre başlangıç seviyesinde herkesin rahatlıkla yapabileceği bir devredir.Kablosuz enerji transfer işlemini iki ayrı bobinin manyetik endüktif kuplaj ilkesine dayanarak yapıyoruz.

Geri1 of 4İleri

Yazar admin

Rasgele Devre

devre görüntüsü

Binary Saat Devresi

Elektronik devresine ilk başladığım zamanlarda üniversite hocamın bana verdiği ilk önemli ödevler arasında yer almaktadır.Devreyi ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Pin It on Pinterest