Ana Sayfa / Basit Devreler / Elektrokardiyograf ve Nabız Ölçer Devresi

Elektrokardiyograf ve Nabız Ölçer Devresi

Geri1 of 3İleri

Elektrokardiyograf Nabız Ölçer Devresi paylaşımından önce sitemizi güncelleme işlemi gerçekleştirirken veritabanında comment(yorum) kısmında oluşan teknik bir hata sonucu yeni sorulan soruları silindi.Yeni yorumların toplamı 50 idi.3-4 gün içinde soru sormuş arkadaşlar sorularını tekrar yazarlarsa seviniriz.Bu elektronik devremiz oldukça kaliteli ve beğendiğim devreler arasında yer aldığını belirtmek isterim.İnternet ortamında’da bu tarz elektronik devreleri pek bulmanızda mümkün değildir.

Hemen hemen hepimizin EKG kalp grafisi çektirmişizdir.Ben her kontrol işleminde merak etmişimdir iç yapısını.Bir çok arkadaşımızında merak ettiğini tahmin ediyorum .Öncelikle elektrokardiyograf makinesi nedir onun tanımı ile başlayalım ve ardından devremize hızlı bir şekilde giriş yapalım.

devre

Elektrokardiyograf : Kalp kasının sinirsel iletim sistemleri ile olan çalışmasını inceleyerek meydana gelen elektriksel sinyalleri kaydetmeye yarar.

Uyarı : Kalp pili takılı olan kişiler bu elektronik devreden mutlaka uzak durmalı.Devremizde deneme cihazı olduğundan tıbbi bir amaç içinde kullanılmamalıdır.

Elektronik devremize geçecek olursak eğer devremiz sayesinde elektrokardiyograf ölçümü ve kalp ritm hızı ölçümünü gerçekleştirebiliyoruz.Devremizin yapımı orta düzeyde olup yapımı oldukça basittir.

Geri1 of 3İleri

Yazar admin

Rasgele Devre

devre görüntüsü

Binary Saat Devresi

Elektronik devresine ilk başladığım zamanlarda üniversite hocamın bana verdiği ilk önemli ödevler arasında yer almaktadır.Devreyi ...

16 Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Pin It on Pinterest