Kendin Yap : Çay Demleme Makine Devresi

Çay Demleme Makinesinin Gerekli Malzemeleri

devre malzemeleri

Kutu : İlk olarak devremiz için uygun boyutlarda bir kutu hazırlamamız gerekli.İsterseniz kendi istediğiniz boyutlarda hazırlayabileceğiniz gibi proje’nin kendi belirtlediği boyutlarda’da hazırlayabilirsiniz.Ahşap bir kutu boyutları 17,5 x 8 x 6,5 cm olarak belirlenirse proje için uygun olacaktır.Kutu boyutları çizim olarak ek’ten indirebilirsiniz.

Arduino Mikro : Kendin yap projelerinde sık sık kullanılan kartlar arasındadır.Fiyatı ortalama 8 tl ile 12 tl arasında değişmektedir.

Mikro servo motor : Ortalama fiyatları 8 tl ile 10 tl arasında değişmekte.

Küçük mıknatıslı hoparlör : Ses üretebilmesi için basit bir hoparlör gerekmektedir.

3 Konumlu Switch : Tahmini fiyatı 1-3 tl arasındadır.

1 adet led : İstediğiniz renk olabilir.

1 Adet servo bıçak : Bulunması oldukça zor olduğundan onun yerine bir ufak bir çıtadan yapabilirsiniz yada doktorların boğazlara bakması için kullandığı sopalar’dan eczanelerden alabilirsiniz yada sağlık ocaklarına gidip bedavadan alabilirsiniz 😀 .Benim tavsiyem ufak bir çıta kullanmanızdır.Boyut olarak ise 13.5 cm olması yeterlidir. (Bedava)

Delikli Plaket :

Yanınızda mutlaka matkap,duruma göre ahşap testere,tutkal vb şeyler bulundurunuz.Çay demleme kendin yap projemizin ortalama fiyatını hesapladığımızda 20-25 tl arasında bir fiyat çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

Comments are closed.