Taşınabilir Mini Akıllı Şarj Devresi

Geri2 of 2İleri

devre şeması

Devrenin şemasını incelediğinizde şarj problemi yaşayan arkadaşlarımız için oldukça ideal bir devre olduğunu gözlemleyebilirsiniz.Normalde bu tarz hazır bir taşınabilir şarj devresi piyasa fiyatı 30 tl ile 75 tl arasında değişmektedir.Halbuki bu devremiz sayesinde hem kendinizi geliştirebilir hemde paranız cebinizde kalabilir.

pil

Ufak bir pil yuvasına şarj edilebilir bir pili yerleştirerek ordan TP4056 Lityum-ion Batarya Şarj Entegresi gerekli yerlerine bağlantı yaparak  devremizi aktif olarak kullanabilirsiniz.

devre görüntü

Son aşama olarak DC-DC Booster modülüne TP4056 Lityum-ion Batarya Şarj Entegresinden çıkış yaparak  gerekli çalışmayı bitirebilirsiniz.Benim size tavsiyem ufak bir kapalı bir kutunun içine yerleştirerek  statik elektrik’ten ve ıslanma vb gibi durumlardan kurtulabilirsiniz.

Devremizin şeması ve resimleri buradan indirebilirsiniz.

Geri2 of 2İleri

Incoming search terms:

  • bearhef
Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

3 thoughts on “Taşınabilir Mini Akıllı Şarj Devresi

  1. Pil ömrü ne kadar? Yani telefonu kaç defa ya da ne kadar(%x) şarj edebilir? Ayrıca o pili USB aracılığı ile şarj edebilir miyiz? İlk sayfada bir sürü teknik bilgi var ama ben onlardan anlamadım. Mümkünse onları da açıklayabilir misiniz? 😀 Teşekkür ederim.

    • Çok fazla bir bilgim yok ancak projede gösterilen bataryanın kapasitesi 5800 mA buda bir çok telefonun bataryasının yaklaşık 2 defa tamamen doldurmaya yetecektir diye düşünüyorum. Usb ile şarj etme işine gelince yazıyı düzgün okursan göreceksin zaten yazı içerisinden bundan bahsediliyor.

      Bunların yanında benimde bir sorum olucak. 1 batarya yerine 2 veya daha fazla batarya kullanmamız bir sıkıntı yaratır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*