Anduino Kontrollü Güneş Takip Devresi

Geri1 of 2İleri

Anduino Kontrollü Güneş Takip Devresi

hareketli

Bugün paylaşacağımız elektronik devre Arduino Güneş’i takip etmemize yarayan bir devredir.Elektronik devremiz güneş’in konumunu takip ederek güneş paneli sayesinde elektrik enerjisini daha verimli bir şekilde üretebiliriz.

Güneş takip sistemin’de güneş’in dünya üzerindeki hareketine göre güneş enerjisinden sürekli olarak faydalanmamızı sağlar.Olumsuz arazi ortamların yapısına uyumlu olabilmesi ve geniş yüzeye ihtiyaç olmadan güneş enerjisinden yararlanabiliriz.

güneş takip 2

Elektronik devrede dikkat ettiyseniz güneş paneli eklenmemiştir.Siz istediğiniz ebatlar’da bir güneş panelini sisteme ekleyebilir ve güneş enerjisinden faydalanabilirsiniz.İlerliyen aşamalarda daha gelişmiş güneş izleyici devreleri paylaşacaz.

Şimdilik amacımız mantığını kavrayıp sistemi herkesin yapabileceği tarzda olması .Yeni başlayan arkadaşlarımız’da rahatlıkla ben de yapabilirim diyebilsin ki arkadaşlarımızında hevesleri artsın.Elektronik devre tasarım işlerine başlayan her arkadaşımızın başlangıç aşamasında koyduğu bir hedef bir yol haritası vardır.O yüzden bugün basit bir devre paylaşımında bulunuyoruz.  

Kendin yap güneş takip devremizin çalışma prensibi oldukça basittir.Devre’nin mekanik aksanında bulunan 4 adet ldr sayesinde güneş’i takip eder.

Geri1 of 2İleri

Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

One thought on “Anduino Kontrollü Güneş Takip Devresi