Arduino Kontrollü Radar Devresi

devre

Bugün paylaşacağımız elektronik devrenin adı arduino kontrollü radar devresidir.Devrenin yapımı oldukça basit olduğu kadar etkili ve eğlenceli bir devredir.Odamda bulunan kitapları kurcalarken askeri radar sistemleri kitap gözüme çarptı ve okuma başladım ve merak salmaya başladım .Araştırma yaparken bulduğum oldukça kolay devreyi sizlerle paylaşmak istedim.

devre şeması

Devremiz arduino ve servo motor aracılığı ile kolay bir şekilde yapılabilen devre olması nedeniyle yeni başlayan arkadaşlarımız için oldukça ideal bir devre olduğunu düşündüm.

Devremizde kullanılan malzemeler ;

1.arduino mikro uno

2. servo motor

3. ultrasonik sensör (Hc-sr04 Ultrasonik)

4. atlama kabloları

5.arduino kablo

6.yazılım

devre görüntü

Devrenin tasarım aşaması oldukça basit.Devrenin büyük bir kısmı yazılım üzerinden çalıştığından dolayı ekte bulunan dosyaları kullanmadan çalıştırmanız mümkün değildir.

 

 

Devremizde arduino hariç diğer malzemeler topladığımız 20 tl’yi ancak bulmaktadır.Eğer imkanınız var ise tavsiyemiz devreyi denemenizdir.Devrenin çalışan vaziyetteki videosunu altta ekliyorum .

Devrenin anduino yazılımını buradan program for arduino and procesing indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

4 thoughts on “Arduino Kontrollü Radar Devresi

  1. Hocam yazılımın linki çalışmıyor cihaz için siparişleri verdim yazılım linkini koyabilirmisiniz.

  2. merhaba hüseyin bey üniversitede elektronik bölümü okuyorum arduıno kontrollu radar devresi proje ödevim var bağlantı şekilleri ve yazılımını gerekli programları gönderebilirmisiniz rica etsem bu hafta içinde yetiştirmem gerekecek acil yazmayı sevmem fakat gerçekten acil

  3. ustam bizim bu sene proje ödevimiz var bunu yapabilmem için isis cizimini falan yollaya bilirsin vallahi yardımın lazım