Elektronik Maske Devresi

maske devresi

Sizlere bugün çok eğlenceli bir devre paylaşacam arkadaşlar.Üniversite yıllarında yurtta  en eğlenceli anlardan biri  geceleri  maske takıp  insanları korkutma  zamanlarıdır.Eğer bu maske nin üzerinde oynama yapmanız  durumunda ve arkadaşlarınızı korkutmak ister iseniz eğer tam size göre bu devre.Bu elektronik devremiz  elektronik maskedir.Devrenin yapım zorluğu orta derecedir ve kullanımı kolaydır.

maske 3

Devremizde  ULN2803A matris displaylar kullanılmıştır.Gözlerin biri 8×8 matris display kullanılmış ağız kısmı ise 2 adet 8×8 matrix display kullanılmıştır.Devrede entegre olarak ATmega8  vardır.

maske 2

Devrenin en büyük özellerinden biri mikrofon aracılığıyla konuşabilme ve  dudak ve göz hareketlerinizi algılayabilir ve göz ve mimik hareketlerinize göre display de görüntü elde ediyor olabilmenizdir.

Devreyi ufak çocuklar için eğlence,yılbaşında ve  arkadaşlarınızı korkutmak amaçlı kullanabilirsiniz .

Elektronik devrenin gerekli kodları şeması aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Link :   elektronik maske devresi

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
||||
Pin It

2 thoughts on “Elektronik Maske Devresi

  1. Merhaba … Arkadasımla beraber biz bu elektronik maske devresini Elektronik 1 dersi projesi için yapmak istiyoruz ama programlamamız malesef zayıf. Yayınladığınız kodları malesef çok anlayamadık. Programı neye göre nasıl yazdığınıza dair yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler…

    • Kod zaten hazır programlama bilmenize gerek yok .Program c dili yazıldı.Derslerinizde başarılar dilerim.Hayatta hep başarılı olmanız dileklerimle.